Skip to content

Dr. Attila İlman

Eğitim: Kadıköy Anadolu Lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde Uluslararası Ticaret alanında tamamladı. İsviçre’de St. Gallen Üniversitesinde International Management Masterı (Financial Times Ranking no 1) yaptı. Yine aynı üniversitede “Gelişmekte olan ülkelerin inovatif şirketler çıkarabilmesini sağlayan koşullar” konulu doktorasını bitirdi.

İş hayatı: Çalışma hayatına İsviçre’de Hewlett Packard (HP) şirketinde başladı. 10 sene boyunca İsviçre’nin en büyük özel Telekom şirketi Sunrise’da çalıştı, uzun yıllar yöneticilik yaptı. Berlin’de sosyal aktivite Startup’ı Hobtime’ı kurdu. Sunrise’a döndü, kurumsal müşteriler alanında 90 milyon dolar cirolu iş ünitesin başına geçti. Bugün Türkiye’de yazılımcı yetiştiren online eğitim kurumu Workintech’in CMO’su olarak çalışıyor.

Fikir Hayatı: Kurucularından olduğu 21 Policy Think Tank´in misyonu kapsamında insanlığı ileriye götürecek reformlar hakkında araştırmalar yaptı, makaleler yayınladı. Ayrıca insanlık için yeni bir politik-ekonomik sistem hakkında 2024 senesinde yayınlanacak (ingilizce) bir kitap yazdı.

Özel Hayatı: 22 sene yaşadığı İsviçre’den Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunmak için geri döndü. Attila evli ve bir kız çocuğu babası.

Türkiye-İleri Hareketine Hoş Geldiniz. İleride bir gün geçmişe baktığımızda bugün yaptıklarımızla gurur duyacağız.
Türkiye´nin önündeki tarihi fırsat: İçinde bulunduğumuz kriz ortamı doğru adımları atarsak bizim için aslında büyük bir fırsat.